Startujemy z Pl. Ratuszowego kierując się w stronę Czechowic-Dziedzic, gdzie odbędzie się półmetek na terenie MOSiR-u. Drugi etap prowadzi w stronę Bielska-Białej na finał rajdu - terenie Parku Słowackiego (sezonowe lodowisko) w Bielsku-Białej
Opłata startowa: w dniach 17-22.04.2023 - 30 zł, w dniu rajdu 23.04.2023 - 45 zł, w ramach opłaty:
Dokonanie opłaty startowej na 51 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy jest równoznaczne z zapoznaniem i zaakceptowaniem regulaminu Rajdu.
Zgłoszenia na rajd przyjmowane będą w biurze rajdu w Bielsku-Białej ul. Krasińskiego 5a, w dniach: 17.04 - 21.04.2023 w godz. 11.00-17.00, 22.04 sobota 10.00-13.00 a w dniu rajdu 23.04.2023 w godz. 8.00 – 9.30 na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej.
Zapisy internetowe od 01.04.2023 (regulamin na stronie www.btcbb.pl )
Dostępne rozmiary koszulki rajdowej: 4 lata, 8 lat, 12 lat, 16 lat, S,M,L,XL,XXL
Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów uprzejmie informuje, że w dniu 23 kwietnia br. w Bielsku-Białej odbędzie się 51 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. W związku z organizacją 51 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego w dniu 23.04.2023 na czas przejazdu rowerzystów poniższe ulice zostaną zamknięte:
Trasa I-go etapu: 9:30 do 11:30 Bielsko-Biała – Czechowice-Dziedzice MOSiR
Plac Ratuszowy – Ratuszowa-11-go Listopada – Cechowa -Wałowa – Gazownicza- Grażyńskiego – Konwojowa - Orzeszkowej – Legionów-Zawiła – Chmielna -Lipowska – Zamkowa - Kotulińskiego - Mazańcowicka-Legionów - dojazd do MOSIR-u
Trasa II-go etapu:12:30 – 14:00 Czechowice-Dziedzice MOSiR - Bielsko-Biała Park Słowackiego
MOSIR – Łukowa-Łukasiewicza – Łukowa -Falista – Bestwińska - Dworcowa -Pocztowa – Legionów-Orzeszkowej – Grażyńskiego-Konwojowa – Grażyńskiego -Trakcyjna-Przejazd przez Warszawską – Budowlanych -Traugutta - Żeromskiego- Słowackiego- wjazd do Parku Słowackiego
Za wynikłe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
półmetek rajdu
Proponujemy obejrzenie nowych, ciekawych miejsc w Czechowicach-Dziedzicach
Od 2020 roku otwarta jest wieża widokowa na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Dolinie Potoku Czechowickiego, ma dokładnie 15,97 metra wysokości możemy z niej zobaczyć kościół pw. św. Katarzyny, Pałac Kotulińskich, ruiny „zamku” Wilczków oraz pomniki przyrody – aleja lip kandelabrowych i dęba "Bartek". Na terenie kompleksu znajdują się ponadto ścieżki spacerowe i dydaktyczne, edukacyjny plac zabaw, użytek ekologiczny „Czechowicka Dolina Jaskrów” z altaną rekreacyjną i pomostami na palach, a także zbiorniki retencyjne z miniaturami zapór wodnych, służące ochronie przeciwpowodziowej i edukacji hydrologiczno-klimatycznej. Znajduje się tutaj też budynek edukacyjny, w którym odbywają się szkolenia, lekcje i warsztaty.
Park Szwajcarska Dolina został udostępniony mieszkańcom. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie w rekreacyjno-wypoczynkowej przestrzeni na terenie kompleksu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. Znajduje się na nim fontanna posadzkowa i tablice informacyjne. Powstał tu skwer wykonany
z ozdobnych płyt betonowych. W środkowej części parku wykonany został naturalny staw rekreacyjny, który stanowi początek strumienia, biegnącego dalej w formie kaskad przez cały obszar parku. Wzdłuż naturalnie płynącego strumienia została wykonana ścieżka spacerowa. Powstały drewniane platformy, podesty i pomosty, będące dobrymi punktami do obserwacji przyrody.
w grudniu 2022 roku zakończyła się budowa blisko 300-metrowego łącznika między ulicą Falistą i Bestwińską w Czechowicach-Dziedzicach, ścieżka o szerokości 3,5 metra usprawniła komunikację mieszkańców osiedla Tomaszówka.
Cieszy nas fakt że w najbliższych planach powstanie DDR ( droga dla rowerów) Bielsko-Biała – Czechowice-Dziedzice wzdłuż ul Legionów, a w nowej perspektywy finansowanej ze środków unijnych wybudowana zostanie DDR wzdłuż Rzeki Białej do ulicy Bestwińskiej.
Start rajdu tradycyjnie odbył się na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej w promieniach słońca. Licznie przybywający na miejsce startu cykliści to zapowiedź wspaniałego święta rowerzystów w Bielsku-Białej. Całymi rodzinami, grupami zorganizowanymi: szkolnymi, przyjacielskim i indywidualnie aby wystartować w rajdzie.
W rajdzie wzięło udział około 2 000 osób. Na starcie rajdowicze zostali przywitani przez prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego oraz ministra Finansów i Polityki Regionalnej Grzegorza Pudę.