Program 46 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dniu 2019-04-28

Gmina Bielsko-Biała
Rodzinne Rajdy Rowerowe

Startujemy z Pl. Ratuszowego kierując się w stronę Wilkowic i dalej do Bystrej na teren Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Klimczoka, gdzie odbędzie się półmetek. Drugi etap prowadzi w stronę Bielsku-Białej, gdzie odbędzie się finał rajdu na terenie ZIAD-u wjazd od ulicy Bliskiej.

  • 9.00 ROZPOCZĘCIE RAJDU - wywiady z gośćmi i uczestnikami
  • 9.30 START RAJDU – Plac Ratuszowy w Bielsku-Białej
  • 9.30 – 11.15 I ETAP (ok. 16 km)
  • 11.15 – 12.45 PÓŁMETEK w Bystrej - przeprowadzenie konkurencji sprawnościowych, weryfikacja uczestników konkurencji regulaminowych
  • 12.45 – 14.00 II ETAP ( ok.14 km)
  • 14.00 – 16.00 FINAŁ 46 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego na terenie ZIAD Bielsko-Biała - ciepły posiłek, rozstrzygnięcie konkurencji regulaminowych, losowanie nagród loterii fantowej, rozdanie nagród, zakończenie rajdu

Hymn Rodzinnych Rajdów Rowerowych w Bielsku-Białej


Pliki do pobrania


Zapisy na rajd


W dniach 23-27.04.2019 – 15 zł, w biurze Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów w Bielsku-Białej przy ul. Krasińskiego 5a ·W dniu rajdu 28.04.2019 – 25 zł, na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej. ·Zapisy przezod 01.04.2019 do25.04.2019 W ramach opłaty: koszulka, folder okolicznościowy, kupon na ciepły posiłek, ubezpieczenie. Uczestnicy rajdu mogą wraz z pakietem startowym zakupić los loterii fantowej 46 BRRR – koszt 5 zł.

Trasa rajdu

Koszulka rajdu

Utrudnienia w ruchu

Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów uprzejmie informuje, że w dniu 28 kwietnia 2019 r. w Bielsku-Białej odbędzie się 46 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Rajd wystartuje o 9:30 z Placu Ratuszowego w Bielsku-Białej i w pierwszym etapie skieruje się w stronę Bystrej. Trasa II etapu powiedzie w stronę terenów ZIAD-u

Z poważaniem Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów
Organizator Bielskich Rodzinnych Rajdów Rowerowych

Utrudnienia w ruchu - pobierz plik

Gmina Wilkowice

półmetek rajdu

Gmina Wilkowice leży na malowniczym pograniczu dwóch pasm - Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego oraz Kotliny Żywieckiej (w tzw. Bramie Wilkowickiej). Gmina składa się z trzech sołectw - Mesznej, Bystrej i Wilkowic. Położenie gminy, zwłaszcza najwyżej usytuowanej Bystrej, sprawia, że od dawna jest ona znana z właściwości leczniczych klimatu. 

Na jej terenie znajduje się Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii oraz ogólnodostępna tężnia solankowa, z której mogą bezpłatnie korzystać kuracjusze, mieszkańcy oraz turyści. Przez teren gminy przebiegają dwa potoki: Biała i Białka, a otoczona jest z jednej strony pasmem gór Beskidu Śląskiego – Kozią Górą, Szyndzielnią, Klimczokiem i Magurą, a z drugiej pasmem Beskidu Małego – Czuplem, Magurką Wilkowicką i Rogaczem. Gęsta sieć szlaków jest doskonałym miejscem do uprawiania nordic walkingu, turystyki pieszej czy rowerowej. Na jej terenie, oprócz dwóch parków krajobrazowych i wydzielonego obszaru „Natura 2000”, znajduje się także 7 pomników przyrody (w tym jaskinia „Wietrzna Dziura”), a bogactwo przyrody i liczne ścieżki dydaktyczne zachęcają do spacerów. Bardzo bogata jest też oferta klubów sportowych oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji – w Gminie Wilkowice znajduje się pełnowymiarowa hala sportowa z boiskiem lekkoatletycznym, stadion piłkarski, komplet boisk treningowych, korty tenisowe, skocznie narciarskie i trasy biegowe. 

Również Gminny Ośrodek Kultury „Promyk” posiada placówkę w każdej z miejscowości. Największa z nich mieści się w dawnym kiniei nadal oferuje częste i ciekawe seanse filmowe. Oprócz tego w ofercie GOK można znaleźć koncerty, imprezy, spektakle, wystawy, wernisaże oraz imprezy plenerowe. „Promyk” realizuje także liczne projekty oraz podejmuje działania, które mają na celu zachowanie dziedzictwa kulturalnego naszego regionu. Nie można też zapomnieć o wybitnych postaciach Gminy Wilkowice, z których najznamienitszą jest niewątpliwie Julian Fałat, akwarelista, przedstawiciel realizmu oraz impresjonistycznego pejzażu. Znajduje się tutaj grób Fałata, park nazwany jego imieniem, „Ławeczka z Fałatem”, na której można usiąść obok odlanej z brązu postaci malarza oraz willa „Fałatówka”, w której przez wiele lat mieszkał i tworzył. Poza tym warto odwiedzić neogotycki kościół Św. Michała Archanioła z licznymi rzeźbami, witrażami i mozaikami oraz izbę regionalną „Stara Stolarnia” z Galerią Sztuki Regionalnej czy przejść około 5-kilometrowym „Maryjnym Szlakiem Różańcowym”, na którym znajduje się 19 kapliczek wykonanych przez lokalnych twórców (w tym również przez artystę ludowego - Stanisława Kwaśnego).

Sprawozdanie

SPRAWOZDANIE Z 46 BIELSKIEGO RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA BIELSKA-BIAŁEJ

organizator Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów

Sprawozdanie - pobierz plik

Edycje rodzinnych rajdów rowerowych w Bielsku-Białej