31 Rodzinny Rajd Rowerowy

18 września 2011 roku odbył się 31-ty Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej, który zakończył tegoroczny cykl Beskidzkich Rodzinnych Rajdów Rowerowych.

Od wczesnego rana panowała piękna słoneczna pogoda, a na start przybyło ponad 2000 sympatyków dwóch kółek.
Pani Grażyna Staniszewska, patron rajdu, przeprowadziła wywiady z władzami miasta na temat ścieżek rowerowych w Bielsku-Białej, wyrażając nadzieję, że lobbing na ich rzecz w końcu przyniesie efekt w postaci ich większej ilości. Potwierdziła również informację, że Rodzinne Rajdy Rowerowe będą się odbywały nadal. Przedstawiciel Policji starszy aspirant pan Wiesław Gołuch zwrócił uwagę na bezpieczne i rozsądne zachowanie się rowerzystów podczas jazdy w peletonie i samodzielnie.

O godz. 10.00 peleton ruszył z Placu Ratuszowego w Bielsku-Białej na trasę pierwszego etapu o długości ok. 16 km. Na półmetku na stadionie w Kozach uczestnicy rajdu zostali serdecznie powitani przez gospodarzy gminy przy dźwiękach miejscowej orkiestry dętej. Po godzinnej przerwie rowerzyści podążyli na trasę drugiego etapu o długości ok. 15 km. Meta rajdu znajdowała się na terenie parku Rosta przy ulicy Ceramicznej.
 
Na terenie parku uczestnicy rajdu posilili się ciepłą grochówkę, a następnie uczestniczyli w rozdaniu nagród i loterii.
 
Organizatorem rajdu było Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów przy współudziale
Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Biała i Podbeskidzia przy wsparciu organizacyjnym i finansowym gminy Bielsko-Biała.powrót