Przed-andrzejki w Karkonoszach 2016

18-20.11.2016 Przed-andrzejkowe Karkonosze- pieszo Drogą Przyjaźni.
 
 
W tym roku zrobiliśmy „na odwrót” niż w 2015, a tak wyglądała nasza trasa :
1 dzień : Kowary - Przełęcz Okraj - Skalny Stół - Śnieżka - nocleg Śląski Dom pod Śnieżką,  czas przejścia od Przełęczy Okraj do Śląskiego Domu - 3 godziny, 8 km
 Wiało, że głowy chciało urwać ale nie daliśmy się i pokonaliśmy nasze słabości. Część osób zdobyła w tej śnieżnej zamieci Śnieżkę!
Brawa dla 10-cio letniego Frania, który był wśród zdobywców Śnieżki!

2 dzień : Śląski Dom - Równia pod Śnieżką - trawers Wielkiego Szyszaka - nocleg w schronisku Odrodzenie na przeł. Karkonoskiej - czas przejścia 2,2 godziny, 8 km.
Na następny dzień, z wielkim respektem do karkonoskiej aury, wyruszyliśmy o 10.00 na szlak. Po drodze za namową kolegi Jana odwiedziliśmy  Luční bouda – najwyżej położony browar w Środkowej Europie
Lucni bouda jest jednym z najwyżej położonych schronisk turystycznych w Europie Środkowej. Już od 300 lat zapewnia turystom schronienie, bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę w Karkonoszach na wysokości 1410 m. n.p.m.
Na Lucni boudzie oprócz stylowej restauracji i nowo otwartego bufetu znajdziecie  również piwiarnię z historycznymi freskami i ponad 50 pokojami w czterech kategoriach.
 
3 dzień : schr. Odrodzenie - Śnieżne Kotły - Łabski Szczyt - Szklarska Poręba - czas przejścia 4,3 godziny, 14,8 km 
Aura zadymek śnieżnych towarzyszyła nam przez cały weekend, ale odsłaniające się widoki podczas chwili ciszy były nagrodą za wytrwałość.
I tak …. z serii przed-andrzejek po raz drugi 16-osobową grupą przeszliśmy Karkonosze od Okraju przez Śnieżkę, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt do Szklarskiej Poręby.
 
 
 
 
Co mamy dalej w planach…..:
Sylwester w Pieninach 30.12.2016-01.01.2017
Pierwszy dzień
Małe Pieniny - kolejką na szczyt Palenicy - Pod Huściawą - Pod Wysokim Wierchem - Pod Durbaszką - Polana pod Wysoką - Wąwóz Homole - 5 godzin, 15,5 km
Sylwester
Trzy Korony -- Przejście : Czorsztyn – przełęcz Osice – Przełęcz Trzy Kopce - Przełęcz Szopka – Trzy Korony, powrót tą samą drogą - 16 km 5,5 godziny
Dzień ostatni niedziela
Szczawnica – Przełom Dunajca – Červený Kláštor ,20 km droga płaska asfaltowa, czas przejścia 4-5 godzin
Dla chętnych kąpieli w zimnej wodzie - codzienne morsowanie:
- w Wąwozie Homole dzień pierwszy - w Kluszkowcach w Jeziorze Czorsztyńskim 3 km od zakwaterowania.
Koszt 180 zł ( 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania, koszty organizacyjne) + 12 zł kolej na Palenicę

Kontakt organizacyjny 502 571 156 

powrót