Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Bielsku-Białej

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Bielsku-Białej - ruszyły zapisy
 
W sierpniu wraz z 75. Tour de Pologne rozpocznie się Mini Tour de Pologne pod nazwą Kinder+Sport, w ramach globalnej akcji, promującej aktywny styl życia wśród młodych ludzi i ich rodzin. Wyścigi zaplanowano w pięciu miastach etapowych 75. Tour de Pologne:
– 4 sierpnia, Kraków
– 5 sierpnia, Katowice
– 6 sierpnia, Zabrze
– 7 sierpnia, Szczyrk
– 8 sierpnia, Bielsko-Biała
Patronat nad Kinder+Sport Mini Tour de Pologne objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.
W każdym z wyścigów mogą startować chłopcy i dziewczęta w wieku od 7 do 14 lat.
W tym roku najmłodsi, w wieku lat 7-12, wystartują w rowerowej paradzie, gdzie najważniejsza będzie dobra zabawa i niepowtarzalne emocje. Długość trasy parady w Bielsku-Białej to 4,6 km.
Dla dzieci bardziej doświadczonych (11-14 lat), zrzeszonych w klubach, z licencjami, zorganizowany będzie wyścig kolarski. Oprócz zwycięstw etapowych stawką jest miejsce w klasyfikacji generalnej Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Wyścig ten odbędzie się na 9,2-kilometrowej trasie dla dziewczynek i 13,8-kilometrowej dla chłopców, z której większość jest jednocześnie trasą V etapu Tour de Pologne, pokonywanego przez najlepszych kolarzy.
Jak wziąć udział?
Aby wziąć udział w paradzie lub wyścigu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne należy zarejestrować się na stronie www.minitourdepologne.pl - indywidualnie lub drużynowo. Zapisy ruszyły 18 maja. Każdy uczestnik musi mieć swój rower i kask – to jedyne wymagania. Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny.
 
W dniu parady i wyścigu Kinder+Sport Mini TdP na 2 godziny przed startem należy zgłosić się do Komisji Sędziowskiej w miasteczku wyścigu. Komisji należy przedstawić: podpisany przez jednego z rodziców/ opiekunów prawnych formularz rejestracyjny (do pobrania na stronie www.minitourdepologne.pl), dokument tożsamości zawodnika (np. legitymacja szkolna) potwierdzający jego wiek. Zawodnikowi musi towarzyszyć osoba dorosła.
Pakiety startowe dla wszystkich
W ramach bezpłatnego pakietu startowego każde dziecko otrzyma koszulkę, czapeczkę i bidon rowerowy, a na mecie odbierze pamiątkowy medal.
Mapy tras w każdym mieście oraz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące startu można znaleźć na stronie www.minitourdepologne.pl

 

powrót