Sprawozdanie z 39 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego

                                                                                                                SPRAWOZDANIE

Z XXXIX RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO
W BIELSKU-BIAŁEJ 20.09.2015r.
           
           
            Dnia 20 września 2015 roku odbył się 39 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy,   pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, z cyklu Beskidzkich Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Na start na Plac Ratuszowy przybyło blisko 2000 sympatyków dwóch kółek.
O godz. 9:30 po tradycyjnym odliczaniu i przy dźwiękach dzwonków rowerowych i występu zespołu "Niżej"  peleton ruszył z Placu Ratuszowego  w Bielsku-Białej na trasę pierwszego etapu o długości 21 km,  na półmetek  do Pisarzowic w gminie Wilamowice .                                                                                     Uczestnicy rajdu w pięknej scenerii nowego amfiteatru zostali serdecznie powitani przez gospodarzy: Dorotę Nikiel, Aleksandra Nowaka oraz Wójta Wilamowic pana Mariana Trelę i Sołtysa Pisarzowic pana Stanisława Peszel.
Dla wszystkich rowerzystów na półmetku ogrodnicy Wilamowscy: Szkółka Krzewów Ozdobnych Pudełek, Szkółka Krzewów Ozdobnych Kubiczek, Szkółka Krzewów Ozdobnych Pudełk, Szkółka Krzewów Ozdobnych i Ogrody do Zwiedzania Milczyński przygotowali zdrowy poczęstunek- pyszne jabłka .
Tradycyjnie na półmetku uczestnicy rajdu brali udział w konkurencjach sprawnościowych oraz weryfikowali się w konkurencjach regulaminowych.
Po półtora godzinnej przerwie rowerzyści podążyli na trasę drugiego etapu o długości 10,5 km na metę  rajdu usytuowaną w Parku Rosta przy ul. Ceramicznej, gdzie wystąpił zespół BUCKETSLIDE, a rowerzystów pyszną grochówką nakarmiło Po Świecie kuchni.
 
Na mecie wręczono nagrody  zwycięzcom konkurencji regulaminowych.
 
Wyniki konkurencji regulaminowych 39-go Bielsko-Bialskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego były następujące:

Najliczniejsza rodzina, która nie wygrała w poprzednich edycjach:
 rodzina DAWIDEK

Najliczniejsza grupa zorganizowana I miejsce:
GRUPA  SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
 
Najstarszy uczestnik rajdu, który nie wygrał w poprzednich edycjach:
CZESŁAW SZATAN UR. 26.02.1939

Najmłodszy uczestnik rajdu jadący samodzielnie, który nie wygrał w poprzednich edycjach:
JULIA NYCZ  UR. 09.08.2011
Najmłodszy uczestnik rajdu jadący niesamodzielnie, który nie wygrał w poprzednich edycjach:
BARTŁOMIEJ PIRÓG UR. 18.02.2015
 
Najliczniejsza reprezentacja szkoły:

I miejsce wśród szkół podstawowych:
DWÓJĘZYCZNA SZKOŁA PODSTAWOWA „ PRIMARY STEPS”
I miejsce wśród szkół gimnazjalnych:
GIMNAZJUM NR 5 PRZY ZESPOLE SZÓKŁ PODSTAWOWO - GIMNIZJALNYCH
I miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych:
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KATOLICKIEGO TOWARZYSTWA KULTURALNEGO

Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu dokończ zdanie „ Mój pierwszy rower był……………………………………” .
Komisja konkursowa w składzie:
Jacek Proszyk, Iwona Kaim wyłoniła laureatów na hasło promujące  39 Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej.
Komisja dokonała następującego wyboru:
1.    Pierwsze miejsce: nagroda w postaci roweru Kands Energy  ufundowana przez firmę TAURON DYSTRYBUCJA  za hasło: „ Mój pierwszy rower był SPRAWCĄ TEGO, ŻE NIE OPUSZCZAM RAJDU ŻADNEGO”.
Otrzymuje Dariusz Olberek.
               
2.    Drugie miejsce: nagroda w postaci roweru  Grand Salvia ufundowana przez Grupę Kęty  za hasło „ Mój pierwszy rower był NAPEDZANY JEDNYM RODZICEM NIEMECHANICZNYM”. otrzymuje Aleksandra Komorek
 
3.    Trzecie miejsce: nagroda w postaci roweru  Kross Hexagon ufundowana przez Grupę Kęty  za hasło „ Mój pierwszy rower był TAKI JAK JA – BEZ HAMULCÓW”. Otrzymuje Krystian Chudy.
 
4.    Czwarte miejsce: nagroda w postaci pulsometru ufundowana przez firmę GE Imagination At Work za hasło „ Mój pierwszy rower był MOJĄ SIŁĄ, MOJĄ ODWAGĄ, MOJĄ CHWILĄ, MOIM CZASEM”. Otrzymuje Artur Wiglusz
 
5.    Piąte miejsce: nagroda w postaci trenażera ufundowana przez firmę GE Imagination At Work za hasło„ Mój pierwszy rower był NIEDROGI, PIĘKNIE RZEŹBIŁ MOJE NOGI”. otrzymuje Zbigniew Bryś.
Nagroda w postaci zaproszenia do Pizzerii Margarita w Bielsku-Białej  dla
6.    Anna Wala i Maciej Wala
7.    Izabela, Bartłomiej, Maciej Machura
8.    Piotr Owczorz
9.    Filip Wajda
10. Agata Chudy
11. Martyna i Szymon Kubica
 
Ze względu na to, że punkt 8.8 Regulaminu konkursu stwierdza, ze warunkiem koniecznym otrzymania nagrody jest osobiste jej odebranie podczas wręczania nagród, zatem Komisja wyznaczyła osoby rezerwowe, gdyby laureaci nie byli obecni podczas ogłaszania wyników konkursu:
1.Jan Drabek
2.Marcin Frydel
3.Michał Kropielnicki
4.Szymon Gorzela
 
Urząd Miasta Bielska-Białej był wsparciem finansowym i rzeczowym. Fundatorem koszulek rajdowych była firma POLMOTORS, fundatorem nagród w postaci rowerów w konkursie "Dokończ zdanie ….." były  firmy TAURON DYSTRYBUCJA S.A I GK GRUPA KĘTY. Firma GE Imagination At Work ufundowała trenażer , pulsometry i plecaki i gadżety rowerowe, fundatorem zaproszeń na pizzę była PIZZERIA MARGERITA. Fundatorem nagrody dla najliczniejszej rodziny była Ceramika Pilch z Jasienicy.
Ponadto Tauron Dystrybucja S.A ufundowała maskotki, kamizelki odblaskowe, apteczki i torby płócienne dla rowerzystów.
Fundatorem nagród w konkurencjach regulaminowych w postaci koszy ciastek była firma SPOMET Fabryka Domów, fundatorem zaproszeń na poczęstunek było KFC. Fundatorem nagród w postaci akcesorii rowerowych był sklep rowerowy KORAL.  
Wilamowscy Ogrodnicy przygotowali poczęstunek w postaci jabłka dla każdego rajdowicza.


Dziękujemy wszystkim służbom zabezpieczającym OSP, PCK i POLICJI, SERWISOWI ROWEROWEMU BIKER, kolegom z CTC z Czechowic - Dziedzic  oraz Sports Advantage S.A za pomoc w przeprowadzeniu rajdu. Organizatorem rajdu było Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów.
 
Zapraszamy na kolejny 40 Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 24 kwietnia 2016 r.

powrót