6.Trzebnicki Maraton Rowerowy.

Mocnym uderzeniem zakończyła Sekcja Sportowa BTC rok 2011 wyprawą wokół Babiej Góry, to i rok 2012 rozpoczęła od mocnego akcentu czyli 6 Trzebnickiego Maratonu Rowerowego, który odbył się 28.05.2012 przy upalnej pogodzie, gdzie 150 km przepiękną trasę wokół Trzebnicy i jej okolic wspólnie pokonywali: Vaclav Piekielko, Jerzy Płaczek ,bracia Jacek i Marek Koconiowie, Józefowie Lekki i Byrski, Adam Kielar i nasz jedyny rodzynek Joanna Werenecka. Był to nasz drugi udział w TRM na którym zaprezentowaliśmy się o niebo lepiej niż w roku poprzednim .Nasze „wyczyny” można „podziwiać” na stronie www.maraton.trzebnica.pl

Po zakończonym maratonie odbył się Piknik Rowerowy w którym uczestniczyło kilkuset kolarzy i sympatyków jazdy na rowerze.

Warto na koniec dodać iż TRM jest zaliczany do Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych a o prestiżu imprezy niech świadczy co roczna honorowa obecność Mistrza Polski Pana Ryszarda Szurkowskiego od którego dostaliśmy liczne autografy!

Czując niedosyt wrażeń dnia ubiegłego jak i chcąc wykorzystać przepiękną wiosenną aurę zostaliśmy o dzień dłużej zwiedzając na rowerach okolice Trzebnicy i zaliczając tzw. Kocie Góry oraz „Małe Bieszczady”.

Wszystkich zainteresowanych TRM zapraszamy za rok jak i w przeurocze okolice Dolnego Śląska.

 

powrót