Sprawozdanie z 35 Belskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego

Dnia 22 września 2013 roku odbył się 35-ty Rodzinny Rajd Rowerowy, pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, który zakończył tegoroczny cykl Beskidzkich Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Jesienny rajd odbył się w dniu Światowego Dnia Bez Samochodu. Na start na Placu Ratuszowym przybyło ponad 1700 sympatyków dwóch kółek. Niebo było zachmurzone ale nie padał deszcz, temperatura w ciągu dnia utrzymywała się w granicach +15*C. Pomimo mało sprzyjających warunków pogodowych organizatorzy byli dumni z tak wysokiej frekwencji.
Na Placu Ratuszowym otwarcie rajdu prowadził Kuba Abrahamowicz, który przywitał uczestników, władze miasta, współorganizatorów rajdu i sponsorów. Głos zabrali Prezydent Miasta Bielska –Białej  Jacek Krywult, prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów - Jolanta Koźmin i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Bielsku-Białej - Krzysztof Gałuszka.
O godz. 9.30 peleton ruszył z Placu Ratuszowego w Bielsku-Białej na trasę pierwszego etapu o długości 17,5 km. Na półmetku w Pisarzowicach (gmina Wilamowice)uczestnicy rajdu zostali serdecznie powitani przez gospodarzy gminy przy dźwiękach miejscowej orkiestry dętej. Podczas przerwy uczestnicy brali udział w konkurencjach sprawnościowych oraz częstowali się smacznymi jabłkami ufundowanych przez wilamowskich ogrodników. Po półtora godzinnej przerwie rowerzyści podążyli na trasę drugiego etapu o długości 16,3 km. Meta rajdu znajdowała się na terenie parku Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury. Po zakończeniu rajdu uczestnicy posilili się ciepłą grochówka przygotowaną przez firmę cateringową „Po świecie kuchni”, a następnie uczestniczyli              w rozdaniu nagród.
Komisja konkursowa w składzie: Grażyna Staniszewska, Dorota Korczyk, Jacek Proszyk wyłoniła laureatów na hasło promujące 35 Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej. Uczestnicy konkursu mieli dokończyć zdanie: „Uczestniczę w Rodzinnych Rajdach Rowerowych bo …” Komisja dokonała następującego wyboru: Nagrodę w postaci roweru firmy Škoda ufundowanego przez firmę „Škoda Korczyk” otrzymał Jacek Pilarz z Bielska-Białej za hasło: „Co dwa koła to nie cztery”. Nagrodę w postaci miejskiego roweru ufundowanego przez „Tauron Dystrybucja” otrzymał Wojciech Kawa z Bielska-Białej za hasło: „Podbeskidzkich tych pagórków, poznać piękno z Wami chcę, i na przekór beznadziei, radość wpada w serce me!”. Nagrodę w postaci  roweru ufundowanego przez „Tauron Dystrybucja” otrzymał Przemysław Zontek z Bielska-Białej za hasło: „To znak, że się nie starzeję”. Nagrody w postaci upominków ufundowanych przez firmę „Škoda Korczyk” otrzymali: Anna Kolaska z Bielska-Białej za hasło: „można razem wesoło spędzić czas i jeździć na rondzie pod prąd”; Roman Rogoziński z Siemianowic Śl. za hasło: „Rower nigdy cię nie zdradzi”; Kacper i Daniel Stysińscy zBielska-Białej za hasła: „Bo to wszystkich nas odpręża: dzieci, żonę, nawet męża!”„Rower to mój (dwu-kołowy) „Konik” !”.
 
Natomiast wyniki konkurencji regulaminowych 35-go Bielsko-Bialskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego były następujące:
Najliczniejsza rodzina, która nie wygrała w poprzednich edycjach: Dyduch - 9 osób.
Najliczniejsza grupa zorganizowana I miejsce : Koło Turystyki Rowerowej „Jedenastki” – 85 osób.
Najliczniejsza grupa zorganizowana II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 – 79 osób.
Najliczniejsza grupa zorganizowana III miejsce: Grupa sympatyków ZSSiO – 27 osób.
Najstarszy uczestnik rajdu, który nie wygrał w poprzednich edycjach: Jan Dąbrowski ur.29 maja 1933r.
Najmłodszy uczestnik rajdu jadący samodzielnie, który nie wygrał w poprzednich edycjach: Jerzy Piotrowski ur. 11 kwietnia 2008r.
Najmłodszy uczestnik rajdu jadący niesamodzielnie, który nie wygrał w poprzednich edycjach: Kamil Śliż ur. 13 kwietnia 2013r.
Najliczniejsza reprezentacja szkoły:
I miejsce wśród szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego – 19 osób (6,8 % uczniów szkoły)
II miejsce wśród szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 33 – 31 osób (6,2 % uczniów szkoły)
I miejsce wśród szkół gimnazjalnych: Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości – 38 uczniów (18 % uczniów szkoły)
II miejsce wśród szkół gimnazjalnych: Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego – 17 osób (17,3 % uczniów szkoły)
I miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego – 10 osób   (12,3 %)
 
Organizatorem rajdu było Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów.
Zapraszamy na kolejny 36 Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 27 kwietnia 2014 r.

powrót