Podsumowanie 34 Rodzinnego Rajdu Rowerowego

21 kwietnia 2013 roku odbył się 34 wiosenny Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej, który rozpoczął cykl Beskidzkich Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Od wczesnego rana panowała piękna słoneczna pogoda, na start przybyło blisko 2700 sympatyków dwóch kółek, a reszta rowerzystów dołączała na trasie rajdu. Łącznie rajd przejechało około 3000 osób.

O godz. 9.30 peleton ruszył z Placu Ratuszowego w Bielsku-Białej na trasę pierwszego etapu o długości ok. 21,5 km.
Na półmetku na terenie Amfiteatru w Jaworzu uczestnicy rajdu zostali serdecznie powitani przez gospodarzy gminy i zostali poczęstowani jogurtem sponsorowanym przez firmę Bakoma.

Po 1.5-godzinnej przerwie rowerzyści podążyli na trasę drugiego etapu o długości 11 km. Meta rajdu znajdowała się na terenie ZIAD-u. Po zakończeniu rajdu uczestnicy posilili się ciepłą grochówką , a następnie uczestniczyli w rozdaniu nagród. W tegorocznej edycji odstąpiliśmy od organizowania loterii na rzecz nagradzania zorganizowanych grup i rodzin. Nad oprawą artystyczna czuwał Teatr Inspiracji i Bielskie Centrum Kultury. Na starcie, mecie i półmetku wystąpiły zespoły muzyczne oraz aktorzy Teatru Polskiego, które umiliły atmosferę uczestnikom swoim występem. Na starcie i na mecie towarzyszył nam Prezydent Miasta Jacek Krywult oraz zaproszeni goście.

Materiały do pobrania

  1. Wyniki konkurencji regulaminowych

powrót