Przewodnik rowerowy

Za sprawą starań Wydziału Promocji Urzędu Miasta Bielsko-Biała i Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów prezentujemy "Przewodnik Rowerowy".
 
Na terenie miasta przygotowano dla cyklistów ścieżki rowerowe, a na zwolenników dłuższych wypadów czekają trasy rowerowe. Przez Bielsko-Białą przebiegają też międzynarodowe szlaki, takie jak Wiślana Trasa Rowerowa, jedna z tzw. Greenways na trasie Kraków – Morawy – Wiedeń czy cyklomagistrala Polska – Słowacja. Trasy, wytyczone staraniem Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów z myślą o rowerzystach początkujących i zaawansowanych, dają możliwość poznania najpiękniejszych zakątków Bielska-Białej i okolic.

W większości przypadków biegną po drogach mało używanych przez samochody. Pozwalają na poznanie interesujących fragmentów miasta w najprostszy z możliwych sposobów. Prowadzą przez punkty widokowe, z których rozciąga się wspaniała panorama miasta, Beskidów Małego i Śląskiego oraz równin na północ od Bielska-Białej, gdzie można dostrzec między innymi taflę Jeziora Goczałkowickiego.
 

powrót