Szlakiem Joannitów 23-24-25.07.2010

Szlakiem Joannitów 23-24-25.07.2010
W piątkowy wczesny ranek wystartowaliśmy liniami PKP do Kędzierzyna-Koźle, a dalej już na rowerkach na Górę Św. Anny. Spożyliśmy  regenerujący śląski obiadek i pieszo zawędrowaliśmy do rezerwatu geologicznego oraz amfiteatru.
Baza rajdu była w  Łączniku. Tam witaliśmy się gorąco ze znajomymi z PTTK Prudnik, Opolskim Klubem Turystyki Rowerowej „Rajder” oraz innymi rowerzystami.
Nad całością panował Joannicki Duch (Joannici (Kawalerowie Maltańscy) – zwyczajowa nazwa zakonu o oficjalnej współczesnej nazwie: Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników św. Jana z Jerozolimy, z Rodos i z Malty zwany też Zakonem Maltańskim. )
Historia zaklęta w starych budowlach Solca, Białej, Łącznika, Chorzelicach, Brzeznicy, Ligocie Bialskiej  przybliżyła dzieje tego regionu. Otaczająca przyroda karmiła nasze zmysły, objawiając wspaniałe krajobrazy….
Organizatorzy zadbali o atrakcje ….tak jazda nie tylko na rowerze ale …na monocyklu (w Chorzelicy, gdzie istnieje klub sportowy miłośników ziemi Chorzelickiej i monocykli) , na koniu, na drezynie, na rowerze poziomym (naszego kolegi Sławusia) … A jeżeli tego mało to zawsze można zostać Rycerzem !
J.K.

powrót