18-20.06.2010 Rajd rowerowy w okolicach Opola.

 
18-20.06.2010 Rajd rowerowy w okolicach Opola.
W dniach 18-20.06.2010 mieliśmy przyjemność kolejny raz jeździć po przepięknej Opolszczyźnie. Tym razem skorzystaliśmy z zaproszenia i gościnności „Krapkowickich Rowerków” z Krapkowic.
Tradycyjnie wyjechaliśmy już w piątek rano pociągiem do Kędzierzyna-Koźla. Pierwszy dzień to trasa wg własnego wyboru i uznania uczestników. Z Kędzierzyna jechaliśmy przez Raszowę, Januszkowice (30 min. deszczu, komary i przedzieranie się przez krzaki, bo na szlaku pozostało spore rozlewisko popowodziowe), Zdzieszowice, Solownię (z promem przez Odrę z napędem ręcznym), Walce, Rozkochów, Głogówek (interesujące zabytki), Komorniki do Dobrej. Mieliśmy tutaj zakwaterowanie w domkach rozlokowanych przy stawie rybackim. Tutaj czekali już na nas Organizatorzy z zaproszeniem na ognisko ze śpiewaniem, muzyką (mechaniczną) i pieczeniem kiełbasek. Kiełbaski bez ograniczenia ilościowego! Zabawa trwała do północy.
Kolejny dzień to oficjalne spotkanie na rynku w Krapkowicach, gdzie z zainteresowaniem przyglądaliśmy się popisom grupy dziecięcej robiącej akrobacje na jednokołowcach. Po części oficjalnej wyjazd do Kamienia Śl. przez Gogolin. Następnie przejazd przez Dobrą i Strzeleczki do Mosznej. Podziwialiśmy i oglądaliśmy tutaj zamek z 99 wieżyczkami i rozległy park. Wieczorem kolejne ognisko. Szacunek dla Gospodarzy, którzy bardzo się starali, abyśmy dobrze się bawili. Zabawa skończyła się tym razem grubo po północy.
Niedziela to wspólny przejazd do Opola z Kolegami z „Rajdera”. Przejechaliśmy m.in. przez Rogów (zamek), Malnię (kościół drewniany postawiony nad drugim wydrążonym w zboczu wzgórza). Zobaczyliśmy kilka dalszych ciekawostek w Opolu. Powrót pociągiem z przesiadką w Katowicach i Pszczynie (czytaj Zabrzegu) bez specjalnych problemów.
Był to kolejny udany weekend z 220 km na liczniku. Niektórzy z nas czują się na Opolszczyźnie jak u siebie. Są tutaj przepiękne okolice, dobre warunki do jazdy rowerem i bardzo gościnni ludzie.  Na miesiąc lipiec mamy zaproszenie na kolejną imprezę.

powrót