Festiwal Miast Partnerskich 2010

Festiwal Miast Partnerskich 2010
Uroczysty start miał miejsce w sercu naszego miasta z Placu Ratuszowego. Wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Czech ruszyliśmy w kierunku Skoczowa, a dalej Cieszyna. Towarzyszyło na słońce, które paliło niemiłosiernie, tak w Vielopoli skorzystaliśmy z kąpieli w basenie … przed nami jeszcze tylko 20 km do Mala Prasiva…. nie taka mała bo podjazd na ten „kopeczek 706 mnpm” powalił solidarnie cała ekipę na kolana. Może dlatego ze na następny dzień był tam odpust w zabytkowym drewnianym kościółku Św. Antoniego…. 
Górska Chata, malowniczo komponowała się w krajobraz Śląsko-Morawskich Beskidów, tam odpoczywaliśmy do następnego dnia. Wczesnym porankiem, z uwagi na upały, nie dało się spać. Tak wystartowaliśmy z Prasivej w kierunku Trinca, a później Goleszów, Skoczów i powitanie w Bielsku Białej. Tak jak i na starcie , tak i na mecie witał nas z-ca Prezydenta Miasta Zbigniew Michniowski.
Festiwal splótł się z obchodami 10-lecia Euroregionu Beskidy, a jego dyrektor Marcin Filip mocno nam kibicował.
 Partnerstwo naszych krain zrodziło  kilka lat temu  idee oznakowania trasy rowerowej na Słowacje, którą uroczyscie promowaliśmy na Polskiej i Czeskiej stronie. Tak pozostaje myśl …. Może warto pomyśleć o trasie rowerowej Bielsko-Biała – Frydek-Mistek…
j.k.

powrót